KYK borçları silindi mi? Son dakika gelişmesi!

KYK Borcu

KYK borçları silindi mi? Son dakika gelişmesi!

Milyonlarca üniversite mezunu genç, KYK borçlarının silinip silinmediğini merak ediyor. Peki, KYK borçları silindi mi? Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

KYK borçları silindi mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçti ve KYK borçları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Milyonlarca üniversite öğrencisi “KYK borçları silindi mi?” sorusunun yanıtını merak ediyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada, KYK borçlarında faizlerin silindiğini duyurdu. Geri ödemelerin enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın yalnızca alınan kredi miktarı üzerinden yapılacağını belirten Erdoğan, bunun sonucunda 3 milyon 157 bin üniversite mezunu gencin öğrenim kredini sorununu kökten çözdüklerini söyledi.

KYK Borcu
KYK Borcu

Erdoğan ayrıca, önümüzdeki yıldan başlamak üzere öğrenim kredisi alacak öğrencilerin yalnızca aldıkları kredi miktarı kadar sorumlu olacağını kaydetti.
Böylece, KYK borçlarında faiz ödemesi kaldırılmış oldu. KYK borcu olan gençler, sadece anapara ödemesi yaparak borçlarını kapatabilecek.

 

KYK borçları konusu bir süredir sosyal medyanın ana gündem maddelerinden biri olmuştu. Pek çok üniversite mezunu genç, sosyal medya aracılığıyla bu konuda yaşadığı mağduriyeti duyurmuştu.
Gençlerin mağduriyetine muhalefette sessiz kalmamış ve çeşitli girişimlerde bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce KYK borçlarına ilişkin yaptığı açıklama yeniden sosyal medyada gündeme geldi. CHP lideri, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, gençlere seslenmiş ve faizli KYK borçlarını ödememeleri çağrısında bulunmuştu. Bir yıl içinde iktidara geleceklerini belirten Kılıçdaroğlu, yalnızca anaparanın talep edileceğini söylemişti.

İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları 2022

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba ben Ahmet. BilgiFM sitesinin sahibiyim. İnsanlara yardımcı olmaktan ve bilgi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Abone Ol