Luna Coin Geleceği 2022 | Luna Coin Analiz

Luna Coin 2022

Luna coin kripto piyasasında 2022 yılında en çok konuşulan coin oldu. Luna coin geleceği 2022 yılında artacak mı? düşmeye devam mı edecek? sorularına kolayca yanıt bulabileceğiniz detaylar haberimizde…

Luna Coin Kurucusu Kimdir?

Terra Coin (LUNA), Ocak 2018’de Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kuruldu. Kurucular, fiyat istikrarına ve kullanım kolaylığına odaklanarak, blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin hızla benimsenmesini sağlamak için Project Terra’yı (LUNA Coin) tasarladı.

Şu anda Do Kwon, Terra’nın arkasındaki şirket olan Terraform Labs’ın CEO’su. Ayrıca Do Kwon, daha önce Microsoft ve Apple’da yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Luna Coin Sahibi Kimdir?

Luna Coin Ne Zaman Çıktı?

Terra (LUNA Coin) geliştirmesi Ocak 2018‘de başladı ve Terra (LUNA) ana ağı resmi olarak Nisan 2019’da yayınlandı. Şu anda Terra (LUNA) ağı, Uluslararası Para Fonu’nun Özel Çekme Hakları Sepetine sabitlenmiş ABD doları, Güney Kore wonu, Moğol tugriki ve fiat para birimleri sunuyor. Terra (LUNA) gelecekte daha fazla seçenek eklemeyi planlıyor.

Luna Coin, özellikle Asya Pasifik bölgesinde, ödeme platformlarıyla bir dizi ortaklık kurmuştur. Temmuz 2019’da Terra (LUNA), Güney Kore merkezli bir mobil ödeme uygulaması olan Chai ile e-ticaret platformlarında uygulama aracılığıyla yapılan satın almaların Terra blok zinciri ağı üzerinden işleneceği bir ortaklık duyurdu.

Luna Coin Geleceği 2022

Terra Luna Coin çöküşü kripto para piyasalarını sarstı ve Bitcoin (BTC) fiyatını aşağı çekti. Terra Luna Coin Form Labs (TFL) ve Luna Foundation Guard (LFG), karşılık gelen sabit para Terra USD’yi (UST) dengelemek için bitcoinlerini sattı. Terra Luna Coin Geleceği… Yatırımcılar Luna madeni para haberlerine tepki gösterdiğinden, bu kripto alanındaki duyarlılığı etkiledi.

Luna Coin , UST oluşturulduğunda LUNA’yı yakan ve kullanıldığında UST’nin yanarak LUNA’yı oluşturduğu, Tera’nın ikili simge yapısının bir parçasıdır. UST 9 Mayıs’ta ABD dolarından çıkarıldığında, UST para çekme işlemleri LUNA arzını büyük ölçüde şişirdi ve fiyatı %99 düşürdü. Nisan başında 100 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem gören Luna fiyatı birkaç gün içinde çöktü ve 12 Mayıs’ta 0,003385 dolara düştü.

Luna Coin
Luna Coin

Luna Coin Yorum

LUNA Coin‘i esas olarak yönetim ve stake için kullanılır. İşlem ücreti avantajları karşılığında, kullanıcılar blok zincirindeki işlemleri kaydeden ve doğrulayan LUNA doğrulayıcıları atar. 1 UST oluşturmak ve kullanmak için kullanılmasından başka bir değeri yoktur.

Terra Luna Coin Geleceği… USD cinsinden LUNA jeton fiyatı, 2019’daki başlangıcından, daha geniş kripto para piyasası rallisinin ve merkezi olmayan finans (DeFI) uygulamalarının artan popülaritesinin başladığı 2021’in başına kadar çoğunlukla 1 doların altında işlem gördü.

Terra kripto fiyat tablosu, LUNA’nın 21 Mart 2021’de 22.33 $ gibi yüksek bir seviyede işlem gördüğünü ancak Mayıs kripto satışında 3.94 $’a düştüğünü gösteriyor. Fiyat yaz rallisi sırasında yükseldi ve Kasım ayında hızlandı ve 27 Aralık 2021’de 103,33 dolara ulaştı. LUNA’nın değeri Ocak 2022’de kripto fiyatları düştüğü için düştü, ay sonunda 43.57$’a düştü, ancak 5 Nisan’da 119.18$’a yükseldi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba ben Ahmet. BilgiFM sitesinin sahibiyim. İnsanlara yardımcı olmaktan ve bilgi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Abone Ol